Inhoud:
In deze module gaan wij aan de slag met het geleerde uit de basis module. U weet hoe de Roos van Leary werkt en wat u er mee kunt doen. Echter de moeilijke situaties komen aan bod en u krijgt tools aangereikt om deze vaak lastige situaties adequaat te kunnen beinvloeden.
Een voorbeeld uit deze module:
U heeft de opdracht gekregen om een personeelsfeest te organiseren. Wanneer u uw plan presenteert aan uw medewerkers/collega’s is er één die het niet eens is met uw plan. Deze vindt dat hij het beter kan en heeft zelfs al een ander plan bedacht. Dit wil en zal hij ook doordrukken.
Hoe krijgt u deze persoon zover dat deze met u gaat samenwerken?
Om te beginnen gaat u van teruggetrokken gedrag naar volgend gedrag. In plaats van hem te negeren, toont u interesse in zijn plan. Omdat u ‘samen’-gedrag vertoont zal de ander u in dit gedrag volgen. Maar hij is nog wel dominant, hij zal nu leidend gedrag vertonen.
Hoe krijgt u deze persoon minder dominant?
U gaat meewerken. U toont niet alleen interesse, u steunt de ander ook in zijn plan. Als reactie op uw initiatief zal hij zich meer helpend opstellen. En meer bereid zijn om naar uw mening over het personeelsfeest te luisteren.
Vanuit deze positie kunt u mooi de leiding nemen. Dit doet u door langzaam naar boven te bewegen, de ander zal als reactie meer naar beneden bewegen.
Toepassing / Resultaat:
De Roos in de praktijk brengen. De observaties uit de praktijk voorzien van een adequate aanpak.
U heeft de tools om het (ongewenste) gedrag van de ander te beïnvloeden.